Kas yra tikrieji prioritetai?

Visus mus sieja svajonės apie prasmingesnį, turiningesnį gyvenimą, geresnę fizinę ir emocinę sveikatą, artimesnius ryšius su brangiais žmonėmis, gilesnius pokalbius su jais, ramesnę vidinę savijautą. Nemažai žingsnių, kaip to (pa)siekti, mes žinome. BET.

Lietuviškai žodis prioritetas įvardijamas taip: pirmenybė laiko ir reikšmės atžvilgiu.

Anglų kalba skamba kiek paprasčiau: "A priority is the concern, interest or desire that comes before all others."


Prioritetai - tai laikas, skiriamas mums svarbiausiems dalykams. Kitaip tariant tam, kas padės (pa)siekti mano minėto, prasmingesnio ir kitokio -esnio gyvenimo. Tai veiksmai, kuriuos renkamės atlikti, tuo pačiu atmesdami kitus.

Iš tiesų, žodis "prioritetai" daugiskaitoje buvo pradėtas vartoti tik 1400'aisiais, nes "pačių svarbiausių dalykų" daug būti negali - logiška, ar ne? Tokiu būdu šis žodis savotiškai prarado pirminę prasmę, išskiriančią vieną ir patį svarbiausią veiksmą/objektą iš kitų.


Tačiau kaip atrodo mūsų kasdienybė? Racionaliai ir realistiškai įvertinkime savo daromus žingsnius link to, neva, trokštamo gyvenimo. Mūsų kasdienybėje, kurioje sukamės dirbdami, augindami vaikus, prižiūrėdami buitį, mes sugebame įterpti banalias ir nereikalingas užduotis, mus blaškančias nuo pagrindinio tikslo. Daugybę kartų tikrinamas email'as, atitraukiantis mus nuo užduočių, klaidžiojimas po Facebook'ą ar Instagram'ą šalia sėdint artimiesiems, kasdienių naujienų sekimas dienraščiuose pamirštant savo gyvenimo tikslus, serialų žiūrėjimas serija po serijos graužiant traškučius, nustumiant į užmarštį ne tik tos dienos sunkumus, o tuo pačiu ir savas svajones.... Mes net nesuvokiame, kiek daug laiko praleidžiame nereikšmingai!


Paklausti, kokie yra mūsų prioritetai, mes išdidžiai ir šabloniškai teigiame: šeima, draugai, sveikata, kokio nors hobio ar aistros "kultivavimas". Visi mūsų veiksmai yra mūsų pačių pasirinkimai ir mūsų pačių prioritetai. Tol, kol savo kasdienybėje vietoje bendravimo su artimaisiais mes lendame į socialines medijas, vietoje mankštos drybsodami graužiame čipsus, vietoje mokymosi piešti žiūrime tv, mūsų prioritetai, deja, ir yra šie veiksmai.


Būtų veidmainiavimas patiems trokšti kažko, ko kasdien atsisakome. Pavojinga sau įsiteigti priešingai ir viltis, jog vieną dieną situacija pasikeis. Pavojinga dėtis, jog mums svarbi sveikata ir tuo pačiu sveikatai neskirti jokio dėmesio. Deja, kol sąmoningai nesuvoksime kiekvienos dienos reikšmės, neįdėsime darbo, prakaito ir jėgų keičiant įpročius ar veiksmus, tol mūsų gyvenimas prasmingesnis ir geresnis netaps ir mūsų prioritetais išliks nesveika mityba, neprasmingas laiko leidimas medijose ar žiūrint serialus ir atitrūkimas nuo brangių žmonių. Sąmoningumas ir kritiškumas sau, kitaip tariant - spyris į šikną, yra puikus būdas žingsnelis po žingsnelio stumtis link trokštamo gyvenimo.


O kokie jūsų tikrieji prioritetai?


#prioritetai #kasdienybė #kasdienybėsherojai #valia #samoningumas #tikslai #svarbiausia #interjerodizainas

0 comments
  • Instagram
  • Facebook

FOLLOW:

Gikiness - blogas apie gyvenimą, namus ir dizainą. GeekyDesign - interjero projektavimo studija.

© 2020 | Interjero dizainerė, tekstų autorė Gintautė Kisieliūtė| +370 689 35661 | gintekisieliute@gmail.com | Vilnius, Lithuania 

  • Instagram
  • Facebook
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon