Ar turime bijoti kitų žmonių baimių?

Baimių turime visi. Vienos yra akivaizdžios ir apčiuopiamos: vorų, aukščio, fizinio smurto.

Kitos baimės slypi po gilesniu odos sluoksniu. Netekties baimė. Netekti artimojo, netekti darbo, stabilumo, sveikatos, laisvės, meilės. Bijome nepritapti, būti atstumti, nesuprasti, neįvertinti.

Kartais net neišdrįstame kažko atsisakyti, keistis, imtis, nes bijome iškristi iš žaidimo, kurį lyg ir kartu žaidžiame su artimiausiais žmonėmis. Kas tuomet mus sies? Ar turėsime apie ką kalbėti? Ar jie nepagalvos, kad mano pasirinkimai reiškia, jog smerkiu jų pasirinkimus? Ar turėsime bendrų interesų?

Tokios baimės mus kausto ir trukdo augti, tobulėti, mokytis. Neleidžia susipažinti su nuostabiais žmonėmis. Neleidžia jausti pilnavertiško gyvenimo, laimės, pasitenkinimo, laisvės pojūčio.

Ir taip suformavę tam tikrą gyvenimo modelį, apsistatome save sienomis, kurios riboja komforto zoną. Darome tik tai, ką mokame ir tik tai, ko iš mūsų tikimasi. Bandome save įtikinti, kad esame patenkinti, tačiau viduje jaučiamės nepateisinantys savo potencialo, užsisklendę, nes iš tiesų mes norime naujų patirčių. Tos patirtys suteikia be galo daug gyvenimo džiaugsmo, pamokų, tobulėjimo.

Kai nusprendžiame kurią nors sieną griauti, mums tai kainuoja nemažai drąsos. Ne tik dėl naujų erdvių ir potyrių baimės, bet ir dėl baimės, ką pasakys kiti. O jie pasako. Kai tik gali, būtinai praneša, jog peržengėme ribą, peržegėme tą sieną, už kurios tarsi slėpėmės visi kartu.

Tuomet išgirstame ilgiausią sąrašą priežasčių, kodėl nereikėtų šitaip neapgalvotai elgtis. Kokia gali būti to kaina. Kokios gali būti to pasėkmės. Visa, kas blogiausia gali nutikti. Niekas mums nepasakoja, kokie galėtų būti situacijos privalumai. Nes svarbūs tik trūkumai. Jie yra baisesni, todėl ir svarbesni.

Bet visas perspėjimų sąrašas tėra tai, dėl ko šie žmonės patys nesiryžtų ko nors imtis, mokytisi ar keistis. Tai nėra mūsų baimės, jos yra tik jų. O mes, jei ir bijome, tačiau nusprendėme, kad verta rizikuoti, verčiau sutelkime dėmesį į tai, kaip įgyvendinti savus tikslus.

Pamirškime baimes, nes jos tėra baimės kažko netekti ar atsisakyti. O labai dažnai bijome atsisakyti visai nereikšmingų dalykų, be kurių vietos atsiranda kur kas svarbesniems.

Džiaukimės ta atgauta erdve, laiku, laisve, mokymosi procesu. Visa tai įneša gryno oro gurkšnį ir tobulėjimo galimybes. Rodykime savo pavyzdžiu kitiems, kad pačių susikurtos sienos - tik saugumo iliuzija. Jos neapsaugo nuo nelaimių , daugiau riboja ir varžo. Atsiverkime platesnėms galimybėms ir mokykimės naujų dalykų.

#baime #laisve #saviugda #ribos #galimybes #drasa

0 comments
  • Instagram
  • Facebook

FOLLOW:

Gikiness - blogas apie gyvenimą, namus ir dizainą. GeekyDesign - interjero projektavimo studija.

© 2020 | Interjero dizainerė, tekstų autorė Gintautė Kisieliūtė| +370 689 35661 | gintekisieliute@gmail.com | Vilnius, Lithuania 

  • Instagram
  • Facebook
  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon